close
تبلیغات در اینترنت
******جراحی پلک (بلفاروپلاستی) Blepharoplasty46ض
loading...

زیبایی و سلامتی

  بلفاروپلاستی چیست؟ What is blepharoplasty بلفاروپلاستی Blepharoplasty بدون شک یکی از مهمترین و کلیدی ترین روش های درمانی برای بازیابی جوانی و شادابی صورت است. پلک ها در اثر عواملی چون بالا رفتن سن، استرس، سیگار کشیدن یا آفتاب و در مواردی نیز به علل ارثی تغییر شکل داده و حالت پف آلود، افتاده یا چروکیده پیدا میکنند. این مساله در موارد شدیدتر باعث محدودیت میدان دید فرد می شود که در این صورت،  عمل بلفاروپلاستی  Blepharoplasty جنبه درمانی پیدا می کند. با جراحی…

******جراحی پلک (بلفاروپلاستی) Blepharoplasty46ض

نگار ریحانی بازدید : 1 چهارشنبه 21 آذر 1397 نظرات ()

 بلفاروپلاستی Blepharoplasty بدون شک یکی از مهمترین و کلیدی ترین روش های درمانی برای بازیابی جوانی و شادابی صورت است. پلک ها در اثر عواملی چون بالا رفتن سن، استرس، سیگار کشیدن یا آفتاب و در مواردی نیز به علل ارثی تغییر شکل داده و حالت پف آلود، افتاده یا چروکیده پیدا میکنند. این مساله در موارد شدیدتر باعث محدودیت میدان دید فرد می شود که در این صورت،  عمل بلفاروپلاستی  Blepharoplasty جنبه درمانی پیدا می کند. با جراحی پلک چشم Eyelid surgery می توان حالت جوانی و زیبایی را به پلک ها برگرداند.  روش های نوین جراحی پلک با لیزر Laser eyelid surgery با نتایج به مراتب بهتری همراه است و روش های قدیمی – که متاسفانه هنوز در بعضی از مراکز به کار می روند- دیگر به هیچ عنوان توصیه نمی شوند.

جراحی پلک بالا Top eyelid surgery: برشی در چین طبیعی پلک داده شده و پوست و عضله اضافی برداشته می شوند. توده های چربی بیرون زده به طور محدود برداشته شده یا در مکان مناسب قرار داده می شوند (تصویر 1).


بخوانیدهزینه بلفاروپلاستی به چه صورت است؟ Cost of blepharoplasty عمل بلفاروپلاستی  Blepharoplasty  تحتانی: به در روش قابل انجام است: از طریق پوست یا از داخل چشم.

برش پوستی: این برش در چین طبیعی زیر لبه پلک (درست زیر مژه ها) داده می شود (تصویر 1). چربی های اضافی در محل مناسب قرار داده می شوند تا برجستگی ها و فرو رفتگی های زیر چشم برطرف شده و حالت جوانی خود را بازیابند. همچنین در این روش می توان لیفت (بالا کشیدن) گونه را به طور همزمان انجام داد که بویژه در افراد میانسال با نتایج فوق العاده خوبی همراه است. در مواردی که به علت بالا رفتن سن یا به طور ژنتیک گوشه خارجی چشم افتادگی دارد می توان آن را بالا کشید تا چشم حالت زیباتری پیدا کند.

 برش داخل پلک: در موارد محدودی که تنها چربی اضافی وجود دارد و نیازی به برداشتن پوست نیست می توان از این طریق بلفاروپلاستی با لیزر  Laser eyelid surgery یا  عمل بلفاروپلاستی  Blepharoplasty  انجام داد.

 عمل بلفاروپلاستی  Blepharoplasty می تواند زیربیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی انجام شود. طول عمل پلک فوقانی حدود یک ساعت و پلک تحتانی بسته به وسعت عمل متغیر و کمی طولانی تر است.


انتظارات خود را از عمل جراحی بلفاروپلاستی Blepharoplasty به صورت واضح با پزشک معالج مطرح کنید. در صورت ابتلا به هر گونه بیماری چشمی مانند خشکی چشم، آب مروارید، گلوکوم، سابقه جراحی چشم، استفاده از لنز و غیره پزشک خود را مطلع کنید. از یک هفته قبل از عمل از مصرف آسپیرین، بروفن، ناپروکسن و داروهای مشابه و نیز ویتامین E، مولتی ویتامین و داروهای گیاهی خودداری کنید. ضمنا اگر سیگار می کشید 6 هفته قبل از جراحی ترک کنید.


شما همان شب بلفاروپلاستی Blepharoplasty یا حد اکثر صبح روز بعد مرخص می شوید.

از مراقبت های بعد از عمل جراحی پلک  Postoperative care of the eyelidsتورم و کبودی دور چشم به طور طبیعی بعد از بلفاروپلاستی Blepharoplasty دیده می شود. در عرض 2 تا 3 هفته بهبودی قابل توجه داریم ولی بهبودی کامل ممکنست تا چند ماه طول بکشد.

بعد از جراحی پلک Eyelid surgery لازمست در حالت نیمه نشسته استراحت کنید. از خوابیدن به پهلو اجتناب کنید. کمپرس سرد به طول 20 دقیقه و به طور متناوب تا 36 ساعت اول استفاده کنید. داروهای تجویز شده از جمله قطره و پماد چشمی را طبق دستور مصرف کنید.

بعد از 48 ساعت می توانید دوش بگیرید ولی از باز کردن آب با فشار روی سر خودداری نمایید.

لازمست در چند هفته اول از آفتاب دوری کنید. در هنگام خروج از خانه حتما عینک آفتابی بزنید.

تا 2 هفته از لنز چشمی استفاده نکنید.

از زور زدن و ورزش تا چند هفته پرهیز کنید.

چشمان خود را تا چند هفته نمالید.

از مصرف آسپیرین، بروفن، ناپروکسن و نظایر آنها و نیز سیگار کشیدن تا چند هفته خودداری کنید.

شما می توانید بعد از 1 تا 2 هفته به سر کار خود برگردید.

در اکثر بیماران نتیجه جراحی پلک به صورت طولانی باقی می ماند. گروه اندکی ممکنست بعد از چند سال مجددا دچار افتادگی پلک شوند.


-عدم تقارن: اغلب به علت ورم، کبودی یا خوابیدن به پهلو ایجاد می شود. گاهی نیز به علت عدم تقارن تشخیص داده نشده قبل از عمل مثل پتوز (افتادگی پلک) خفیف است. معمولا این حالت طی 8 هفته اول از بین می رود. اگر بعد از این مدت باقی ماند نیاز به بررسی بیشتر دارد، اگر چه در اکثر موارد نیازی به بلفاروپلاستی Blepharoplasty مجدد نیست.

-تغییر دید و دو بینی: اغلب موقتی و ناشی از ادم و هماتوم است. بلافاصله بعد از عمل به علت پمادهای چشمی استفاده شده تاری دید طبیعی است.

-خونریزی پشت چشم (Retrobulbar Hemorrhage): خطرناکترین عارضه جراحی پلک است که در صورت عدم درمان فوری می تواند باعث کوری شود. علامت آن درد شدید کره چشم است که در صورت بروز باید فورا به پزشک خود مراجعه کنید تا مورد معاینه و در صورت لزوم درمان قرار گیرید.

-لوچی چشم: می تواند ناشی از آسیب به عضلات حرکتی چشم باشد. اغلب موقتی است و در عرض چند هفته از بین می رود. در صورتی که پس از این مدت باقی ماند نیاز به درمان دارد.--ورم قرنیه: شایعترین عارضه جراحی پلک است. این عارضه با بالا نگه داشتن سر، کمپرس سرد و گاهی ماساژ ملایم برطرف می شود. در صورت باقی ماندن، پزشک معالج برای شما قطره چشمی تجویز خواهد کرد.

-خشکی چشم: با سوزش، احساس جسم خارجی، پلک زدن مکرر و اشک ریزش مشخص می شود. در کسانی که از قبل خشکی چشم داشته اند این حالت ممکنست با بلفاروپلاستی تشدید شود. در صورت بروز لازمست از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید.

-افتادگی پلک

-عفونت

عوارض عمل جراحی پلک  Eyelid surgery complications در موارد بالا  در صورت تداوم نیاز به جراحی مجدد پیدا می کنند.

  در صورت بروز هر یک از علائم زیر سریعا با پزشک معالج خود تماس بگیرید:

-درد قابل توجه چشم
-خونریزی قابل توجه
-بیرون زدگی چشم
-اختلا بینایی

منبع: وب سایت دکتر ریاضی

 

 عمل بلفاروپلاستی  Blepharoplasty

بلفاروپلاستی Blepharoplasty

 

 

بلفاروپلاستی Blepharoplasty

بلفاروپلاستی Blepharoplasty

بلفاروپلاستی Blepharoplasty

بلفاروپلاستی Blepharoplasty 

 

 

جراحی پلک چشم Eyelid surgery
جراحی پلکEyelid surgery
جراحی پلک با لیزرLaser eyelid surgery

جراحی پلک بالا Top eyelid surgery

 

 

بخوانید: عوارض جراحی پلک Eyelid surgery complications

 

 

بخوانید:مراقبت های بعد از عمل جراحی پلک چیست؟ Postoperative care of the eyelids

 

 

جراحی پف زیر چشم Puffy surgery under the eyes

 

 

بخوانیدهزینه بلفاروپلاستی به چه صورت است؟ Cost of blepharoplasty

 

 

بلفاروپلاستی Blepharoplasty

 

 

بلفاروپلاستی چیست؟ What is blepharoplasty

 

 

بلفاروپلاستی با لیزر  Laser eyelid surgery

 

 

بخوانید:مراقبت های بعد از جراحی افتادگی پلک چیست؟  Postoperative care of the eyelids

 

 

بخوانید: عوارض عمل جراحی پلک  Eyelid surgery complications

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 627
 • کل نظرات : 2
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 14
 • بازدید امروز : 73
 • باردید دیروز : 23
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 265
 • بازدید ماه : 629
 • بازدید سال : 629
 • بازدید کلی : 4,102